W czym lepszy jest iPhone 8 od iPhone’a 7?

Telefon iPhone 8 pojawił się na rynku w 2017 roku. Jest to ulepszona wersja poprzednika, czyli Iphone’a 7. Czy rzeczywiście zmiany wprowadzone w tym nowszym modelu są na tyle istotne, że warto w niego zainwestować?

Podstawowe podobieństwa i różnice między modelami

Pierwsza różnica, jaka się rzuca w oczy to wygląd nowszego modelu iPhone’a. O ile wielkościowo jest bardzo zbliżony do swojego poprzednika, tak materiał z jakiego został wykonany znacząco się różni, bowiem obudowa jest w większości szklana, jedynie obramowanie pozostało aluminiowe. Jak zapewnia producent, tworzywo to jest wysoce odporne, dlatego wszelkie upadki telefonu nie powinny być groźne dla jego dalszego działania. W kwestii zmian zawężono także liczbę wariantów kolorystycznych do złotego, srebrnego i szarego.

Jeśli chodzi o pojemność pamięci masowej to opcje do wyboru są inne niż w przypadku iPhone’a 7 – są to wielkości 64 i 256 GB. Kolejnym ważnym elementem w smartfonie jest aparat fotograficznym, a w tym przypadku nie ma znaczącej różnicy pomiędzy modelami. Bateria i wydajność pracy również pozostały bez zmian, chociaż nowością wartą uwagi jest wprowadzenie możliwości ładowania bezprzewodowego.

Czy warto zainwestować w nowszy model iPhone’a?

Jak wykazało porównanie smartfonów firmy Apple, różnice między modelami numer 7 i 8 nie są znaczące. Zważywszy na fakt, że cena iPhone’a 8 jest wyraźnie wyższa, decydując który model wybrać, można spokojnie postawić na iPhone’a 7. Dysproporcje między tymi telefonami są tak niewielkie, że przeciętny użytkownik prawdopodobnie nie zwróci na nie uwagi.