Jak oglądać telewizję internetową?

Jeśli niedawno kupiłeś lub masz obecnie telewizor bez inteligentnych funkcji, lub starszy inteligentny telewizor z ograniczonymi opcjami, nie musisz kupować nowego inteligentnego telewizora, żeby oglądać telewizję internetową, gdzie darmowe filmy online, są dostępne cały czas. Możesz dodać inteligentne funkcje do swojego obecnego oglądania telewizji przy minimalnych kosztach.  

Streamery mediów i Blu-ray

Chcesz oglądać telewizje i darmowe filmy online na telewizorze? Wystarczy ci streaming. Streamery to zazwyczaj małe pudełko, które wtyczki do portu HDMI telewizora łączy się z routerem internetowym poprzez Ethernet / Wi-Fi. Jeśli masz starszy telewizor, który nie ma wejścia HDMI, twoje opcje są bardziej ograniczone, ale niektóre urządzenia tego typu mają przejścia pozwalające na łączenie analogowych wejść. Innym rodzajem streamera mediów jest pamięć, która jest nieco większa od napędu flash USB i podłącza się do dostępnego wejścia HDMI. Zapewnia dostęp Wi-Fi do telewizora, więc upewnij się, że masz router bezprzewodowy do Internetu. Pamięć musi również zostać podłączona do źródła zasilania USB lub AC. Garść darmowych filmy zapewnia również telewizja internetowa

Dziś prawie wszystkie odtwarzacze Blu-ray zapewniają dostęp do wielu internetowych kanałów strumieniowych (w zależności od marki i modelu). Wybór kanału internetowego zwykle nie jest tak szeroki, jak w przypadku urządzenia do przesyłania strumieniowego multimediów, ale z pewnością jest wygodny: nie musisz podłączać zarówno odtwarzacza multimediów, jak i odtwarzacza płyt Blu-ray do telewizora, co ogranicza plątaninę kabli. Jeśli jesteś fanem płyt DVD, Blu-ray i CD, ale chcesz dodać streaming jako dodatkowe źródło treści, odtwarzacz Blu-ray może być rozwiązaniem dla Ciebie.

DVR i kino domowe

Firmy takie jak Channel Master i TIVO sprzedają naziemne rejestratory DVR, które łączą odbiór sygnałów telewizyjnych OTA, nagrywanie wideo i transmisję strumieniową w Internecie w jednym urządzeniu. Podobnie jak w przypadku odtwarzaczy Blu-ray, wybór kanału internetowego może być ograniczony, a funkcje nagrywania działają tylko z programami OTA. Chociaż inteligentne telewizory i streamery mediów zawierają niektóre internetowe kanały muzyczne, fani muzyki doceniają możliwości sieciowych odbiorników stereo lub kina domowego. Ta opcja zapewnia nie tylko dostęp do kilku usług przesyłania strumieniowego muzyki, ale także odtwarza tę muzykę przez konfigurację głośników stereo lub kina domowego. Rezultatem jest znacznie lepsza jakość odsłuchu niż wbudowane głośniki telewizora, a nawet telewizor w połączeniu z listwą dźwiękową.