Spider Man – bohater z dzieciństwa

Bohaterowie z dzieciństwa nigdy nie umierają, po prostu nas przerastają, przeżywają nas i stanowią wzór dla przyszłych pokoleń. Nie inaczej jest z człowiekiem pająkiem, który ponownie ratuje świat w filmie „Niesamowity Spider-Man 2”.

tv photo

Nowa odsłona super bohatera

Nowy hit Marca Webba to kontynuacja adaptacji filmowej oryginalnych komiksów Marvela. „Niesamowity Spider-Man 2” oferuje romans i akcje oraz fabułę, w której zmieściło się trzech złoczyńców. W niesamowitym Spider-Manie 2, scenarzyści Alex Kurtzman, Roberto Orci i Jeff Pinkner zamykają uroczy romans w opowieści o superbohaterach. W centrum znajduje się interakcja między bystrym Peterem Parkerem i jego blond dziewczyną Gwen Stacy, graną przez parę Andrew Garfield i Emmę Stone. Oczywista chemia, niecodzienny humor i żartobliwe przekomarzanie utrzymuje się przez cały film. Tymczasem Spider-Man zmaga się z super złoczyńcami. Najpierw udaremnia napad Aleksieja Sytsevicha (Paul Giamatti). Podczas awantury Spider-Man ratuje niestabilnego psychicznie pracownika Oscorp, Maxa Dillona (Jamie Foxx), samotnika z obsesją. Gdzie indziej, najlepszy przyjaciel Petera z dzieciństwa, Harry Osborn (Dane DeHaan), wraca do domu, by odziedziczyć spuściznę po umierającym ojcu (Chris Cooper). Harry skupia się na znalezieniu lekarstwa i postanawia, że aby je znaleźć, musi zinfiltrować ściśle tajne laboratoria Oscorp, które są trzymane w tajemnicy przez korporacyjnego marata Donalda Menkena (Colm Feore). Harry korzysta z pomocy Electro, aby uzyskać dostęp do technologii Oscorp, która go uleczy, ale także przekształca go w szalonego Zielonego Goblina. Później Spider-Man musi walczyć zarówno z Electro, jak i Zielonym Goblinem. Jeszcze później Sytsevich pojawia się jako Rhino w zbroi. Jak więc widać, tym razem Spider Man będzie miał trudniejsze zadanie.

Film “Spider Man 2”  dla wszystkich

Spider Man 2” to film o superbohaterach, więc zawiera wszystkie konwencje gatunku: sekwencje akcji na dużą skalę, wiele zniszczeń w obszarach miejskich, rannych policjantów i obywateli oraz choroby, które tworzą groteskowych złoczyńców. W tym ostatnim obszarze pojawiają się przerażające obrazy złych z otwartymi ranami, gnijącą skórą, nadmiernie długimi paznokciami itp. Dlatego film jest wskazany dla nastolatków, ale niekoniecznie powinny go oglądać małe dzieci. „Niesamowity Spider-Man 2” to kilka różnych filmów w jednym: romans, podróż bohatera, sensacja i trochę horror. Próbując pogodzić wszystkie te elementy fabuły – reżyser stworzył fantastyczny obraz absolutnie zgodny z wyobrażeniem obrazu o superbohaterach.