Polsat News – gdzie oglądać?

Polsat News powstawał w czasach kiedy jedynym sposobem na oglądanie kanałów była telewizja naziemna i kablowa. Współcześnie programy Polsatu News można oglądać na szereg różnych sposobów. 

Charakterystyka stacji

Kanał został powołany do życia w 2008 roku, na bazie „Wydarzeń” emitowanych w głównym paśmie Polsatu od 2004 roku. Stacja była dostępna w paśmie nie kodowanym, ale później została włączona w pakiet Cyfrowego Polsatu. Dziś jest głównym źródłem informacji dla co czwartego mieszkańca Polski. Program jest podzielony na pasma poranne, popołudniowe oraz wieczorne. Każdy blok prowadzony jest przez innego prowadzącego i ma nieco odmienny charakter. Rano główny nacisk jest kładziony na wiadomości i bieżące informacje. Popołudniowe pasmo to transmisje na żywo oraz połączenia zdalne z politykami oraz ekspertami. Wieczór to czas na „Wydarzenia” – główne wydanie informacji stacji oraz podsumowanie dnia i programy publicystyczne. Te podzielone zostały na związane z bieżącymi wydarzeniami politycznymi, o charakterze społecznym oraz mające charakter debaty. Do studia zapraszani są politycy wszystkich opcji politycznych, ale także specjaliści w zakresie danej dziedziny nauki.

Gdzie oglądać Polsat News?

Polsat News od niedawna można oglądać za pośrednictwem telewizji naziemnej. Jest to możliwe dzięki testom jakie wprowadziła grupa Polsat w 2019 roku. Sygnał jest nadawany przez nadajniki MUX  4. Te niestety nie są dostępne w całym kraju, a jedynie na 45% obszaru Polski. Wymagają też nieco lepszego i nowocześniejszego odbiornika telewizyjnego. Co oczywiste, program można też oglądać podpisując umowę abonencką z jednym z dostawców usług telewizji i Internetu.

Polsat przez Internet

Od niedawna PolsatNews podobnie jak inne programy jest dostępny przez Internet. W przypadku tradycyjnej telewizji programy są nadawane za pomocą fal radiowych i przesyłane do anteny dachowej w twoim domu. Antena zamienia fale na sygnał elektryczny, a urządzenie dekoduje je.W przypadku telewizji internetowej programy na żywo są przesyłane strumieniowo w miarę ich produkcji.

Każdy, kto ma komputer i szerokopasmowe łącze internetowe, może oglądać IPTV. Istnieje też możliwość zainstalowania dekodera który odbiera dane wejściowe z połączenia internetowego (za pomocą kabla Ethernet lub Wi-Fi ), dekodują sygnał i wyświetlają obraz. Dekodery STB to właściwie samodzielne komputery zaprogramowane do wykonywania tylko jednej rzeczy: odbierania pakietów strumieniowego wideo, odszyfrowywania ich, konwertowania ich z powrotem do plików wideo (MPEG2, MPEG4 lub innego formatu, w jakim były pierwotnie), a następnie wyświetlania ich.